Menstruasyon Kabı Kullanmak için Bir Kaç Özel Neden ;)

1. Uzun ömürlü: Diva Cup sitesinde kapların her sene değiştirilmesi gerektiğini söylese de pek çok ekoloji sitesinde bu kapların 10 sene kadar kullanılabileceği yazıyor.

2. Paranızı kendinize saklayın! : Her sene kabınızı değiştirseniz dahi yıllık ortalama 14-15 kere regl olan bir kadının ped ve tamponlara yaklaşık olarak 200 TL harcadığını düşünürsek 80 TL lik bir kap oldukça ekonomik!

3. Daha az eczane ziyâreti 🙂 : Yılda 12 kere eczaneye gitmekten iyidir!

4. 4 saat formatına son! : Ped ve tamponunuzu 4 saatte bir değiştirmek zorunda kalırken kaplarla 12 saate kadar uçabilirsiniz!

5. Daha çok yer tutar : Bir tampon yaklaşık 6-9 gram sıvı tutar. Kaplar ise bunun tam 3 katını yakalayabilir! (28 grama kadar)

6. Kimyasala son! : Kaplar ped ve tamponlar gibi latex, ağartıcı, boya ya da BPA içermez.

7. Daha az sızıntı: Düzgün yerleştirildiğinde kaplar çok daha muhafazakardırlar. Kaymadığı ya da dolmadığı sürece -ki kanamanızın miktarına göe boşaltacaksınız- sızıntıya neden olmazlar.

8. TŞS riskine son! : Tamponların neden olduğu Toksik Şok Sendromu kaplarda olanaksızdır. Tamponları pamuklu yüzeyleri vajina duvarında küçük kesikler oluşturabilir ve bakterilerin çoğalması için uygun ortam sağlarlar. ( MAKALEDE BU ŞEKİLDE YAZILMASINA RAĞMEN 1 ADET VAKA BULUNDUĞU SÖYLENİYOR, DİKKATİNİZE:

 http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4556184/pdf/jidmm-26-218.pdf )

9. Kurumaya son! : Tamponların pamuklu yapısı vajinadaki nemi tamamen emer ve doğal olarak vajina duvarında mevcut olan yapıyı ortadan kaldırarak hastalıklara zemin hazırlar.

10. Sekse hazır mıyız!? : Uyarıldığınızda vajinanızın ıslanmasını bilin bakalım ne engeller? Tabi ki tamponlar! Oysa ki kaplar buna neden olmayacağı için regl dönemlerimizde de merhaba seks!

11. Pişik mişik! : Pedlerin özellikle yaz aylarında neden olduğu pişiklere son veriyoruz demiş miydik? 🙂

12. Çantanızı hafifletin: Artık çantanızda paket paket tampon ve ped taşımak zorunda kalmayacaksınız! Tek ihtiyacınız olan içinizdeki samimi dostunuz 😉

13. Daha iyi uyku: En büyük pedden dahi daha çok sıvı tutan kaplar geceleri tatlı rüyalarınızın kahramanı olacak 🙂

14. Doğum sonrası o la laaa! : Doğum öncesi ve sonrası için farklı boyutlarda kaplar mevcut, rahat olun.

15. İplerinizden kurtulun! : Tamponların işeme sonrasında ıslanan ve bikini giydiğinizde yandan sarkan iplerine son!

16. Bedenimize daha yakın olmak: Kaplar sayesinde aylık döngülerinizdeki kanama miktarınızı tam olarak bilebilir, rengine ve dokusuna dikkat edebilirsiniz.

17. Yeşil adımlar! : Sadece ekonomik değil, ayrıca ekolojik de. 10 yılda çöpe attığınız yüzlerce pedi düşünün!

18. O kadar da korkunç değil! : Bir kere alıştınız mı tampon kullanmak kadar kolay! Hem de daha fazlası da var 😉 Kaplarınızda biriken kanı evde bitkilerinizin dibine dökebilir, ya da doğaya çıkarak ağaçlara hediye edebilirsiniz! Kutsal olan bu sıvının topraktaki canlılara hayat vererek sihrimizi canlandırması kadar büyüleyici bir şey yok, emin olun. Evimdeki bitkiler her zaman neden o kadar yeşil sanıyorsunuz 😉

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s