Didem Çivici Kimdir?

Permakültür tasarımcısı ve eğitmen olan Didem Çivici, ekoloji ve permakültür konularında eğitimler vermekte ve okullara yönelik uygulamalar hakkında bir kitap yazmaktadır. Sekiz sene “kandida” rahatsızlığının ardından 2014 yılı başında kandida üzerine daha derin araştırmalara başlamış ve en sonunda onu başarıya ulaştıracak olan Dr. George John Georgiou’nun Kandida Protokolü’nü keşfederek kandida rahatsızlığını hayatından çıkarabilmiştir. Bu protokolden yola çıkarak Dr. Onur Aydınoğlu ile “Bütüncül Kandida Protokolü”nü oluşturmuşlardır. Daha sonra kandida sürecinde başladığı cinsellik ve psikoloji üzerine çalışmalarla kendi ilgi alanı olan ekoloji/permakültürü birleştirmeye karar vermiş ve bu yönde eğitimler almaya başlamıştır. 2015 senesinde kurduğu “Wild Woman Academy” aracılığıyla “ilişkiler ekolojisi” ve “sağlıklı birey olma” konuları üzerine çalışmalar yapmakta ve eğitimlerle inzivalar sunmaktadır. Kendisi İspanya’da bulunan Bircham Üniversitesi’nde “Transpersonal Psychology” yüksek lisansı yapmaktadır.

http://wildwomanacademy.com

 

Didem Çivici’nin Kandida ile ilgili yazıları:

Kandida’nın Didem’le İmtihanı: http://dunyayikurtarankadinlar.blogspot.com.tr/2014/02/candidann-didemle-imtihan.html

Didem’in Kandida Macerası – 2. Bölüm:
http://dunyayikurtarankadinlar.blogspot.com.tr/2014/04/didemin-candida-maceras-2-bolum.html

Kandida’nın Dönüşü:
http://dunyayikurtarankadinlar.blogspot.com.tr/2014/06/candidann-donusu.html

Kandida – 4: Bir Yok Oluş Hikayesi
http://dunyayikurtarankadinlar.blogspot.com.tr/2014/11/kandida-3-bir-yok-olus-hikayesi.html

11 thoughts on “Didem Çivici Kimdir?

 1. Merhaba Didem Hn,
  Öncelikle çok geçmiş olsun, darısı başımıza diyorum:) bende depo penisilin iğnesi sonrası irritabl bağırsak sendromuna yakalandım. Yakalandım diyorum çünkü bunun bir hastalık olmadığı düşünülse de bence tamamen flora kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Şimdi candida tedavisi için bir diyetisyenle çalışıyorum çünkü ibs diyare kısmı beni çok yıprattı ve yordu. Sorum şu ki çok yüksek dozda probiyotik, omega 3, d vit, l glutamin, b12 ve Mgzinc destekleri alıyorum. Fakat diyetimin 5. gününde çok şiddetli ishal atağım oldu, ve “die-off” reaksiyonları başladı. Siz de böyle bir atak olmuşmuydu, oldu ise nasıl başa çıktınız? Şimdiden çok çok teşekkürler:)

  Beğen

  • Merhaba,

   Öncelikle şifalar diliyorum.

   İlk yazımı okursanız 15-20 gün boyunca “die-off” nedeniyle mahvolduğumu görebilirsiniz 🙂 Ben zaten günde 8-10 defa tuvalete çıkıyordum, bu nedenle “her daim atak” durumundaydım.

   Sevgiler,

   Beğen

 2. Merhabalar didem hanım inşallah yaptığınız diyet bizde de işe yarar:) öncelikle benim dikkatli mi çeken şu oldu çok fazla vitamin hapları tuketmissiniz yani bunların sizde herhangi bir etkisi olmadı mı? İlk sorum bu diğeri de günlük hayatımızda ekmeği çok tüketiyoruz birden bunu kesmek ve yerine herhangi birşey koymamak sağlığımızı etkiletmez mi ? Bende kurtulmak istiyorum ne olur yardımcı olun bana da :((

  Beğen

  • Merhaba Eda Hanım

   Vitamin olarak sadece C vitamini kullandım, diğerleri Gıda Desteğidir ve yan etki yaşamadım.

   Ekmek konusunda da ben çok rahatım. Çocukluğumdan beri ekmek zaten çok yemediğim için kolaylıkla bıraktım. Ekmek tek besin kaynağımız değildir. Hindistancevizi unlu ekmeği tavsiye ederim.

   Sevgiler

   Beğen

 3. merhaba didem hanim ben smear testi yaptırdım cikmadi. evde tükürük testi yapiyorum candida var gibi duruyor ama kendi kendime teshis koydugum icin tam emin de olamıyorum. belirtilerin çoğunu gösteriyorum. smear testi disimda hastanede hangi testi yaptırabilirim hastanede?

  Beğen

  • Merhaba

   Bildiğim kadarıyla kandidayı belirlemek için başka bir test yok. Bence en iyi yöntem semptomlara bakmak. Kandida Kişisel Değerlendirme Testi’ni yapmanızı öneririm.

   Beğen

 4. didem hanım hindistan cevizi ekmeğini ayrıntılı şekilde tekrardan yazar mısınız ayrıca hindistan cevizinin sütünü içebilir miyiz ve bu ekmek candidayı azdırır mı tekrardan teşekkürler…

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s